Říjen 2011


Within Temptation (21.10.2011, Praha, CZ)

24. října 2011 v 18:38 | Sharrie |  Reporty
Než začnete číst tak se chci předem omluvit za kvalitu některých fotek. Měla jsem jich haldu, půlku jich vymazala (Sharon se nedá fotit!) a z těch co zbyly vybrala ty nejlepší. A taky sorry za některý nespisovný slova :D

Tento report naleznete také na stránce rockového magazinu Spark!

Následující článek píši s takovou euforií ve svém srdci, že není ji možné vyjádřit jen tak slovy. Pátek 21.10.2011 se mi stal další krásnou vzpomínkou do mé sbírky. Proč? Prahu smetli Within Temptation!
Lístek se mi doma válel už někdy od Vánoc a já jsem si pořád říkala, že do koncertu zbývá ještě dlouhá doba. Ale nakonec to přišlo hrozně rychle.
K Incheba aréně na pražském Výstavišti jsem společně s mou nejlepší kamarádkou dorazili něco okolo 4. Před dveřmi už se v tu domu tlačila něco okolo 15 lidí a ve vzduchu byl citít pach trávy. V 5 už nás bylo tak 30 a kousek za námi začli stavět hrazení a vstup. Nikdo nechápal co to jako má být, ale nakonec se nám dostalo vysvětlení, že když jsme tam byli mezi prvními, nás tam nechají a zbytek nebudou pouštět až ke dveřím. Ještě k nám dorazil někdo z bandy Crew od WT, v rukou Sharonin iPhone a natáčel si nás. Atmosféra začalo houstnout okolo 18:45, kdy vchod do haly byl otevřen. Flaška v mám batohu zůstala na svém místě a tak spokojená jsem brala schody dolů ke stage po třech a následovala svou kamarádku. Přední řada byla moje během chvíle. Teď už nezbývalo nic jiného než čekat. V celé hale bylo chladno, protože se pod podlahou skrýval led, ale to bych brala jako plus pro takovéhle akce.

více v celém článku...

10 věcí, které mě posadily na zadek

19. října 2011 v 21:12 | Sharrie |  Diary: Song of Myself
Tady jsem sepsala takový seznam songů, které mě opravdu dostali na první poslech a kterých se nemůžu za poslední dobu nabažit. Některé už jsou sice staršího data a ne novinky, ale když vám takhle při nudné hodině skočí na vaší mp3jce tak kdo by si je neposlechl že jo? :D Je těžké říct, která je nejlepší, ale nakonec jsem sestavila takový ten TOP 10. Ale třeba si mezi němi taky vyberete ;)

1. Amaranthe - Hunger
- Je miluju od první chvíle!


2. Avenged Sevenfold - I Wan't See You Tonight (Part I.)
- Za Sevenfold vděčím hlavně Kláríís ;)Within Temptation v Praze

18. října 2011 v 14:31 | Sharrie
Již tento pátek (21. října) se většina fanoušků holandské symfonic-mtalové pětice Within Temptation vydá směr Malá sportovní hala na Výstavišti v Praze, aby shlédly koncert k podpoře desky "The Unforgiving". Ti z vás, kteří tam míří můžou počítat s mou přítomností ;) Takže se tu lidi těšte na fotky a takový malý report ;)


Tak a tady je taková malá příprava na páteční večer ;)


Frozen

16. října 2011 v 16:33 | Sharrie |  WT - Videa

Evanescence - Evanescence (2011)

13. října 2011 v 17:13 | Sharrie |  Recenze
Na nové album Evanescence čekali fanoušči dlouhé 4 roky, než se zpěvačka Amy Lee vzpamatovala z rozchodu s některými svými bývalými spoluhráči. V roce 2010 začala Evanescence vystrkovat růžky v podobě nového singlu "Together Again", který vznikl už v době alba "The Open Door" (2006) pro film Letopisy Narnie, který ale nakonec nebyl přijat s důvodem, že hudba Evanescence je prý až příliš temná a depresivní. Amy ho nakonec vydala jako pomoc pro oběti Haiti, které postihlo zemětřesení a zabilo tak přes 100 000 lidí. Výtežek ze stáhnutí této skladby poputoval tam kde bylo nejvíce potřeba.
Novinkou z dílny této kapely nese prostý název "Evanescence".
Už první skladbu z alba nesoucí název "What You Want" jsme mohli nejen vidět, ale také slyšet už 9. srpna 2011. Jak už se sama Amy zmínila v nějakém rozhovoru, nová deska v sobě má nést více osobních pocitů a událostí ohledně kapely. Ačkoliv se zpočátku může zdát, že posloucháte nějakou komerční "hopsandu" rychle na to zapomeňte. Amyin hlas zní nádherně, samply sedí tam kde mají a kytary mají ten klasický "evanescentní" zvuk. Bohužel co celému albu chybí je nápadistost. Za dobu, kterou Evanescence znám což je přibližně 5 nebo 6 let mi přijde, že zatím to nejlepší už ukázali a nic lepšího už neudělají. Tím mám na mysli ten velký humbuk ohledně debutového alba "Fallen". Druhé "The Open Door" se také ještě dalo, ale to nové...nevím mám z něj takové smíšené pocity. A ačkoliv se řadím mezi fanoušky Evanescence, přijde mi že čím víc to poslouchám, tím míň mě to celé baví. Skladby sice mají chytlavé refrény, ale jsou si tak neskutečně podobné, že je těžké od sebe rozeznat. Slyšela jsem celý tenhle cirkus asi všehovšudy sedmkrát a nemohla si ani za boha zapamatovat názvy skladeb a nemluvě o tom, že mě to baví tak maximálně do osmé písně. Mezi mé absolutní nepochopení patří poslední a také závěrečná "Swimming Home". Ta mi k Evanescence vůbec nesedí. Ba naopak vrchol u mě zastává "My Heart Is Broken" a "Lost In Paradise", které bymohli být vydány klidně i jako singly.
Ale zase abych pořád jen nekritizovala. Přece jenom je to deska, která byla stvořena v celkem těžkém období, ale myslím, že kapela měla za těch pět let celkem dost času na to, aby stvořili něco pořádného a co se od nich očekávalo. Amy sice slibovala, že předčí "Fallen", ale dle mého názoru to mělo právě opačný efekt.
Sečteno, podtrženo. Je to kousek, který prostě vyplňuje mezeru mezi starým a budoucím počinem. Neříkám, že je to špatné album, ale nejlepší taky není. Pořád, ale budu pevně věřit, že se možná dočkám něčeho co mě přesvědčí o tom, že "Fallen" není to nejlepší co ze sebe Evanescence může vydat, ale nadále se raději budu držet kapel, které mě i po těch několika letech stále baví poslouchat.
Hodnocení: 5/10
Tracklist:
(www.youtube.com)
 1. What You Want (03:41)
 2. Made of Stone (3:33)
 3. The Change (3:42)
 4. My Heart Is Broken (4:29)
 5. The Other Side (4:05)
 6. Erase This (3:55)
 7. Lost in Paradise (4:42)
 8. Sick (3:30)
 9. End of the Dream (3:49)
 10. Oceans (3:38)
 11. Never Go Back (4:27)
 12. Swimming Home (3:43)

Měli to být The Agonist, jsou to A7X

12. října 2011 v 17:29 | Sharrie |  Novinky na webu
Přesně jak nadpis vypovídá :D Původně jsem měla v plánu a taky měla udělaný nový design s The Agonist, ale ze dne na den sem znovu propadla kouzlu A7X :) No a tak jsou tu ;)
Alissa - The Agonist

imagebam.com

a Synacky!

imagebam.com

The Escape

9. října 2011 v 16:39 | Sharrie |  The Agonist - News
Nejen, že se The Agonist nachází ve fázi přípravy alba, ale také nenechávají své fanoušky čekat. A tak se zrodilo ochutnávací EP "The Escape". Ačkoliv se na něm nachází jenom dvě skladby, Alissa v nich předvedla, že je stále skvělá vokalistka, která hravě zvládne drsný growling tak i něžné party. Po poslechu se jich prostě nemůžete nabažit.
 1. Lonely Solipsist (3:50)
 2. The Escape (4:18)


Amaranthine

9. října 2011 v 15:42 | Sharrie |  Amaranthe-News
Nejen, že Amaranthe se svými hity boří žebříčky hitparád, ale taky se dostávají do podvědomí lidí už jen proto, že se můžou chlubit zpěvačkou Elize, které je navíc hodnocena jako sexy symbol metalové branže poslední doby. Po debutovém albu přichází další ze singlů, která nese název "Amaranthine", doprovázený vidoklipem. Text k písni najdete tady.
 1. Amaranthine (3:29)
 2. Amaranthine (Acoustic) (3:06)


Amaranthine - Text

9. října 2011 v 15:41 | Sharrie |  Amaranthe
Time, is a reason why we fight to stay alive,
until the morning comes.
It's a strive but a shimmer in your eyes just makes me know.
That you and I belong, and you can light the dark up by your own.
So let us show the world that the love is strong.

Like a sign, like a dream.
You're my Amaranthine.
You are all I needed, believe me.
Like a drift, in a stream.
Your beauty is so real, there nothing else in life I ever need. My dream of Amaranthine.

Time goes by as days and nights are turning in tilt,
but I'm lying in your arms.
It's the place were I know I'm closest to your heart, when the darkest hours are upon.
I know you feel the same as I inside, it's feels like in a dream were we can fly.

Like a sign, like a dream.
You're my Amaranthine.
You are all I needed, believe me.
Like a drift, in a stream.
Your beauty is so real, there nothing else in life I ever need. My dream of Amaranthine.

It's a sign, but the shadows in your eyes just lets me know. You are my Amaranthine.

Like a sign, like a dream.
You're my Amaranthine.
You are all I needed, believe me.

Like a sign, like a dream.
You're my Amaranthine.
You are all I needed, believe me.
Like a drift, in a stream.
Your beauty is so real, there nothing else in life I ever need. My dream of Amaranthine.