Leden 2012

Asking Alexandria - Historie

29. ledna 2012 v 14:37 | Sharrie
Asking Alexandria byli založeni kytaristou Benem Brusem v roce 2008 v Dubaji, se kterou vydal prvotinu "The Irony of Your Perfection". Avšak projekt nevydržel dlouho a kapela se brzy rozpadla. Nakonec se Ben vrátil zpět do své rodné Anglie, do města York a rozhodl se založil kapelu se stejným názvem. Tak se zrodili současní Asking Alexandria.
Svůj první plnohodnotný debut vydali pod názvem "Stand Up and Scream" v roce 2009 u labelu Sumarian Records. To jim zajistilo slušnou základnu fanoušků po celém světě.
Roku 2010 kapela koncertuje po celé Evropě, při této příležitosti se také zastaví v dubnu v Praze ve Futurum Music Clubu společně s kapelami In Fear And Faith a Dance Gavin Dance. Konečně se naskytne přiležitost a AA rozjíždí vlastní tour po USA. Na konci roku vychází EP "Life Gone Wild". Potom se kapela zavírá do studia, kde vznikne další úspěšné album. "Reckless & Relentless" spatří světlo světa v únoru 2011 a je podpořeno celosvětovým turné.
6. února 2012 znovu smetli Prahu, tentokrát jako hlavní hvězda v Lucerna Music Bar společně s kapelami blessthefall a Chelsea Grin. Singl "The Death Of Me" byl vypuštěn 16. dubna 2013. V pořadí třetí album nese název "From Death To Destiny".