Zimní Masters Of Rock 2012 - Report a Fotky

5. prosince 2012 v 21:45 | Sharrie |  Reporty
Mojí poslední festivalovou zastávkou letošního roku se stala zimní variace Masters Of Rock. Datum a místo bylo stanoveno na 24. listopad 2012, na zimním stadioně Luďka Čajky ve Zlíně. Pro mě tato událost znamenala premiérní návštěvu ZMOR, brzké vstávání a půldenní cesta Českými dráhami následovně doprovázené autobusem.

Start byl oficiálně už v 12:30 hod., ale já se společně s mou kamarádkou dostavila až okolo 14:00 hod, kdy se na podiu předváděli Battle Beast se svou novou zpěvačkou Noorou Louhimo. V tu dobu se na stadioně k mému údivu pohybovalo v celku málo lidí. Battle Beast jsem měla tu čest poznat v dubnu v Praze, kdy předskakovali finským Nightwish, a kde předvedli skvělou show. V tu dobu v kapele ještěpůsobila vokalistka Nitte Vänskä. Proto jsem byla udivena, jak dobře si kapela vybrala jako náhradu právě Nooru. Uměly to rozjet, jak se říká a publikum jim to s radostí oplácelo. Nechyběl ani hit "Enter the Metal World". Naneštěstí mě v tu dobu zrovna zradil můj příruční foťák, tím že odmítal přijmout paměťovou kartu, ale podařilo se mi ho ke konci vystoupení Battle Beast znovu rozjet, takže jsem stihla udělat alespoň pár fotek. Pak odcházím obhlédnout obchůdky postavené v postraních chodbách stadionu a na vytoužený oběd.

Návrat jsme si stanovili na kapelu Rotting Christ, ovšem díky zdržení v Masters Of Rock Café to bylo až na kapelu Nile. Usadili jsme se do zadní části stadionu a pozorovali dění na stage. Po chvíli jsem zjistila, že je celé vystoupení špatně nazvučené a kamenné obličeje fanoušků kolem, mě v tom jen utvrdili. Lidé se raději sebrali a šli si koupit do stánků nějaké to občerstvení.

Po Nile před publikum nastoupili Morbid Angel. Tahle death metalová parta publikum nažhavila na následující kapely a já viděla, jak si jejich vystoupení lidi dole v kotli užívají. Kytaristé předváděli neúnavná kytarová sóla a zpěvák publikum bavil v přestávkách mezi písněmi.

Následovala britská partička Cradle Of Filth. Všude bylo vidět, že spousta fanoušků na stadiónu dorazila právě na ně. Z "Cradlů" mi zůstala nehezká vzpomínka na jejich vystoupení na Metalfestu 2011 v Plzni, ze kterého jsem utíkala, jen co mi nohy stačili do kempu asi po první písni. Nicméně jsem si řekla, že jim zkusím dát ještě jednu šanci a změnit názor na partu Daniho Filtha. Odbila dvacátá hodina a podium se zahalilo do hororového tmavé. Po chvíli se objevila celá kapela a začala hrát svou úvodní skladbu. Daniho ječák se od mého posledního setkání s kapelou absolutně nezměnil, takže mi vykouzlil ironický úsměv na tváři a já sem naznala, že když odejdu na večeři, o nic určitě nepřijdu. Než mi do ruky dali mou zaplacenou porci hranolek, zahlédla jsem, jak se z haly ven žene spousta lidí. Kolem mě zrovna procházela parta naštvaných fanoušků Cradle a já se jich zeptala, co se stalo. Dozvěděla jsem se, že kapela opustila podium po třech písních s omluvou, že klávesačce Caroline se udělalo špatně, takže byli nuceni svou show ukončit. Zdraví je přece jenom přednější. Snad to tedy skupina svým fanouškům v nejbližší době vynahradí třeba samostatným koncertem.

Program se tedy musel pozměnit a měla nastoupit německá trash metalová kapela Kreator. Já jsem se vrátila akorát, když jim bedňáci chystali podium. Tentokrát jsem zamířila se svou kamarádkou rovnou do prvních řad, do epicentra dění, tedy do kotle. Nad námi se sneslo bílé plátno a na něm se promítal úvodní mini film. Za rachotu a kouře se na stagi objevili členové Kreator. Zpočátku mě show začala bavit, a to i když nejsem fanoušek tohoto žánru. Vše se změnilo zanedlouho, kdy se tak dvě řady za mnou začal tvořit obrovský circle-pit přes půl haly a nám stojící vepředu začalo být pořádné horko a těsno. Chlapík stojící za mnou byl z toho všeho tak nadšený, že pařil a vrážel jako o život do všeho, co mu stálo v cestě. Párkrát vrazil i do mých zad. Tak to pokračovalo až do konce vystoupení, které mi připadalo nekonečné, jelikož Kreator místo původní nějaké hodiny a dvaceti minut, hráli dvě hodiny. Nadávky fans nosící na své hrudi hrdě nápisy Sonata Arctica přibývali. Ano opravdu mi přišlo, že na Zimním Masters bylo letos vážně mnoho bezohledných lidí a opilců zde taky nebylo zrovna málo. Sanitka se zdravotníky měla opravdu co dělat. Nicméně co se hudební stránky týče, nebylo co Kreator vyčíst, kvalitní trash metalová show!

Třešničkou na dortu a také uklidnění publika přijelo v podobě Sonata Arcticy. Pětičlenná formace pocházející z finského Kemi, se ukázala před publikem něco málo před půlnocí. Většina fanoušků řádící na předchozí Kreator se pohodlně usadila na postraních tribunách a spousta z nás stojící dole pod podiem si oddychla. Finové přivezli s sebou svou poslední nahrávku "Stones Grow Her Name" a jejich scéna tomu designově odpovídala. Zpěvák Tony Kakko hladil uši svým hlasem a když chtěl, uměl se do toho skvěle opřít. Také běhal po stage s nástavcem na mikrofon a předváděl, jak se správně hraje na kytaru. Rozjeli energickou show, nechyběli ani akustické pecky a slečna stojící za mnou neudržela slzičky v očích. Nejvíce procítěnou jsem shledala "Alone In Heaven", "I Have A Right" a "Replica". Na konci jsme si na rozloučenou celý dav se Sonatou střihnuli "We need some Vodka!". Pak se kapela uklonila a odebrala se do prostor backstage. Následovně zhasnuli světla a byl nejvyšší čas odebrat se do svých postelí. Podařilo se mi ještě před odchodem chytit jednu kopii setlistu Sonaty s otiskem boty Tonyho Kakky. Počkali jsme, než se hala alespoň z části vyprázdní a odešli pěkně po svých přes celý Zlín do našeho hotelového pokoje. Tak to bylo dnešní představení dámy a pánové.

Z mé strany jsem shledala se Zimním Masters Of Rock 2012 spokojenost až tedy na pár detailů. Obsazení kapel bylo více než uspokojivé. Proto si tedy myslím, že kdo dorazil, určitě ničeho nelitoval. Doufám, že následující ročníky budou tak dobré jako ten letošní a spoustě ostatním fanouškům metalové hudby přinesou skvělé zážitků. Na závěr se chci omluvit za kvalitu některých fotek.

GALERII NAJDETE ZDE

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Verča SB Verča SB | Web | 8. prosince 2012 v 18:53 | Reagovat

pááni tak to sis užila :)

2 Veronika Veronika | E-mail | Web | 31. ledna 2013 v 17:37 | Reagovat

Též jsem byla na MoRu :) Sonatu jsem slyšela poprvé a úplně mě okouzlila..:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama