Liv

16. února 2013 v 13:05 | Sharrie
Liv Kristine Espenas Krull se narodila 14. února 1976 ve Stavengeru v Norsku, vystupuje pod známějším a jednoduším jménem Liv Kristine. Je bývalou vokalistkou skupiny Theatre Of Tragedy a současnou ikonou gothic metalové kapely Leaves' Eyes.
Od útlého věku se Liv Kristine věnuje hudbě. V roce 1993 se přidala ke skupině Theatre of Tragedy jako doprovodná zpěvačka, ale již brzy stanula po boku zpěváka Raymonda Istvána Rohonyie a vytvořili tak výbornou pěveckou dvojici. V kapele zpívala celých 10 let, až do té doby, co byla z Theatre of Tragedy vyhozena. Dozvěděla se to prostřednictvím internetových stránek skupiny. Již od roku 1996 žije v Německu, kde v roce 2003 založila novou kapelu Leaves' Eyes, skládající se z pěti hudebníků, ve které zpívá i její manžel Alexander Krull. Ona sama vydala tři sólová alba, dvě EP "Massacre Classix Shape Edition" (1999) a "Fake a Smile" (2006) a spoustu singlů. Dne 3. července 2003 si Liv Kristine vzala Alexandera Krulla a mají spolu syna jménem Alexander Leon.
První její deska "Deus Ex Machina" vyšla v roce 1998 u vydavatelství Swanlake. V pořadí druhé album "Enter My Religion" z roku 2006 bylo vydané u Roadrunner Records. "Skintight" bylo vydané v srpnu 2010 u Napalm Records. Liv má sopránový hlasový rozsah. Texty pro kapelu píše sama, inspiraci hledá v přírodě. V roce 2005 byla Liv Kristine nominována na cenu Grammy. Poslední deska byla vypuštěna roku 2012 pod názvem "Libertine".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama