Květen 2013

VOLNÁ! Tedy skoro...

30. května 2013 v 17:21 | Sharrie |  Diary: Song of Myself
Ano, ano. Maturitu mám konečně za sebou. Ovšem s jedinou chybičkou...neudělala jsem jí. Všechno jsem zvládla až na pitomou angličtinu na ústních, která mi utekla jen o dva body. Ale neztrácím hlavu, zvládnu to v září. Beru to víceméně pozitivně, bude to pak lepší známka, jelikož mám teď tři měsíce volna. Pokud ovšem neberu návštěvu festivalů, ty si samozřejmě nenechám ujít :-D Nějáká maturita mě nezastaví! Ano je pravda, že mi nějáká ta slzička ukápla, ale o to víc se mohu poučit z chyb minulých.
A co jiného je nového? Dostala jsem akreditaci na Masters Of Rock, mojí novinářskou prvotinu ve Vizovicích. Opět se těště na vydařený report. Já už se nemůžu dočkat vystoupení Amaranthe, Xandrie a Leaves' Eyes. To bude totiž bomba! Z finančních důvodu mi padl letošní plán vyrazit na Metalfest do Plzně. Bohužel je tomu tak. Mrzí mě to hlavně kvůli Sonatě Arctice. No co se dá dělat. Svět už lepší nebude :-D


Tarja - nový singl Never Enough

28. května 2013 v 20:56 | Sharrie |  Tarja-News
Tarja zveřejnila obal nového singlu! :-)


Anette Olzon - Fragile (Delta Goodrem)

28. května 2013 v 20:14 | Sharrie |  Metalové Ochutnávky
Miluju videa tohoto typu..jsou taková upřímná :-) Člověk, který toto vytvořil má u mě opravdové plus a mou úctu.
Od autorky: I made this video after Anette was rushed in to a hospital due to severe illness=flue. It happened on Nightwish's north American tour fall 08. Tuomas described Anette feeling down both mentally and physically. Luckily she got better. Everyone is a bit fragile sometimes. :)Battle Beast - Black Ninja (Official Video)

27. května 2013 v 21:08 | Sharrie |  Metalové Ochutnávky
Ne, že bych byla nějákým příznivcem heavy metalu, ale tahle kapelka mě opravdu zaujala. Poprvé jsem je viděla, když hráli jako předkapela Nightwish, loni v Praze. Jenže tenkrát s nimi jela jejich bývalá zpěvačka Nitte. Podruhé na Zimním Masters Of Rock. Tentokrát jí vystřídala nová zpěvačka Noora. A ano, opravdu jim to spolu sedí. Obě zpěvačky totiž mají své kvality. Battle Beast při jejím výběru udělali dobře a teď přicházejí s novým videem "Black Ninja".


Schoolcraft - December Rain

27. května 2013 v 20:30 | Sharrie |  Metalové Ochutnávky
Jelikož u nás opět prší, vzpomněla jsem si na jeden moc krásný song od prakticky neznámé kapely Schoolcraft. Nicméně, konečně ho uveřejnili na Youtube.com a já ho sem můžu dát. Takže enjoy it! ;-)


Neskutečně šílená idea!

27. května 2013 v 16:57 | Sharrie |  Diary: Song of Myself
Při učení na maturu jsem si postěžovala, že mě to vážně nebaví a chtěla bych to mít už za sebou. Mimo jiné už se brzy dočkám, neboť finále se blíží a bude začínat tento čtvrtek přesně v 8:00. Mám pocit, že se mi sám od sebe začal v hlavě formátovat harddisk a ztrácí se z něj data. Připadám si jako bych nic neuměla a když se pak člověk dozví, že z 8 lidí, kteří šli hned první den, jich to neuděli 3, je z toho úplně vyschýzovanej :-D Nicméně stále tu platí heslo: Naděje umírá až poslední. Zatím jsem všechny zkoušky udělala, ale kdo ví, jak to dopadne ve čtvrtek...
Ale zpět k původní věci. Napadlo mě, že bych mohla založit metalovou (rockovou) školu. Ano vidíte dobře! Metalovou školu. Ta nikde jinde na světě neexistuje (tedy snad!). Ale jak takový nápad zrealizovat?! Že by aspoň imaginárně? Ano šlo by to...Dokonce mě napadli základní předměty, které by se vyučovali. Představte si, že jste právě nastoupili do metalové školy a Váš první předmět je Festivalověda, pak následují Dějiny metalu, Metalový jazyk, Základy metalového oblečení, Kytarové umění atd. V rámci studia by jste dostali praxi na festivalu Masters Of Rock, Metalfestu či Brutal Assaultu. Pak by jste měli zpracovat referát o Vašem oblíbeném zpěvákovi a nebo kapele. Za domácí úkol by jste dostali naposlouchat si poslední album od nějáké metalové hvězdy a písemka by byla z jejich textů. Maturovali by jste z historie skupin, dějin metalu a uzavírala by to to praktická zkouška na nějákém festivalu....
No nejsou mé nápady občas šílené? :-DHalestorm - I Miss The Misery

25. května 2013 v 19:07 | Sharrie |  Metalové Ochutnávky
Nemůžu si pomoct, ale tahle muzika má vážně energii, obzvlášť tenhle song. Tak si říkám, jaktože mi mezi oblíbenými kapelami chybí Halestorm a Bring Me The Horizon? Úplně jsem je něják vypustila při tvorbě designu :-D No toto musíme napravit :-D


Blacklisted Me - Reprobate Romance

25. května 2013 v 18:33 | Sharrie |  Metalové Ochutnávky
Tak tahle se mi poslední dobou opravdu líbí :)


Moje odpovědi

25. května 2013 v 12:08 | Sharrie
Angelique: Jelikož tvůj blog znám jen chvliku, tak dám nějakou univerzální: Jak ses dostala k blogování?
Byla to spíše náhoda. Psal se tok 2006-7 nejsem si teď úplně jistá...Můj táta si zakládal oficiální stránky své kapely a já ho při té práci pozorovala. Dostala jsem nápad založit si taky své o své oblíbené hudbě a on mi poradil blog.cz. Můj první blog byl zpočátku zaměřený na kapelu Nightwish (tenkrát jsem je zbožňovala). Měl slušnou návštěvnost a pravidelné návštěvníky, taky existoval až do listopadu 2011, kdy jsem si založila tento. Od té doby jsem vlastníkem tří blogů, na které pravidelně přispívám.

Chemical Angel: napr. Akú hudbu počúvaš? :)
Poslouchám metal a rock. Pokud se budeme bavit o škatulkování, nejoblíbenější žánry jsou symfonic metal, metalcore, gothic rock a metal, punk rock, modern metal a mno dalších žánrů. Nepohrdnu ani finským a irským folkem či klasickou hudbou. Mám hodně ráda temné soundtracky a electro goth. Co se týče oblíbených kapel jsou to všechny u mě na blogu - Nightwish, Asking Alexandria, Amaranthe, In This Moment, Epica, Tarja, Avenged Sevenfold, The Birthday Massacre, Within Temptation, atd. Všechny je mám zde.

Verča: no tak jo :) chystáš se v létě někam na nějaký fesťák? pokud jo tak kam ? :)
Letos mám festivalově nejnabitější léto, co jsem kdy měla. Vše vypukne už 20. června v Praze ve velkém sále Lucerny, kam jedu na koncert Stone Sour, o čtyři dny se chystám do Bratislavy na Asking Alexandria, v létě pak klasicky na Masters Of Rock do Vizovic, následovně mě čekají Nightwish na Benátské noci a nakonec tu bude Brutal Assault v Josefově. Na konci listopadu se také chystám navštívit koncert Children Of Bodom a Kamelot na Zimním Masters Of Rock. POkud se tu objeví další koncertová zastávka mé oblíbené kapely, neváhám a určitě jedu ;-)