Delain - Interlude (2013)

17. května 2013 v 9:31 | Sharrie |  Recenze
Holandští Delain vydaly svou poslední desku "We Are The Others" před necelým rokem a už své nedočkavé fanoušky poctily dalším, tentokrát speciálním albem "Interlude". Obálka alba je velmi podobná "We Are The Others", nicméně půvabnou podobiznu Charlotte vystřídal chlapec s kolibříkem.
Na "Interlude" se nachází dvě nové skladby, tři cover verze a 6 live skladeb, včetně baladické verze singlu "We Are The Others".


Album otevírá šepot Charlotte ve skladbě "Breathe On Me", která je chytlavá nejen svou melodií, ale hlavně refrénem. "Are You Done With Me" pochází z poslední nahrávky a je tu představená v nové single verzi. Jako zástupce cover verzí bych vyzdvihla "Cordell" od kapely The Cranberries, která my v uších opravdu uvízla na delší dobu. Charlotte tu disponuje krásnými až příliš líbivými polohami hlasu. Vrcholem "Interlude" je zaručeně již zmiňovaná baladická, v pořadí už třetí verze "We Are The Others", které je taktéž nádherná. Druhou půlku zabírají live skladby, sestávající se především z písní z "We Are The Others". Křik fanoušků v pozadí vybízených zpěvačkou Charlotte, mrazí při poslechu v zádech a proto závěrečná a také poslední "Not Enough" je krásnou třešničkou na dortu. Bonusové DVD je víceméně shrnutím celého CD. Kromě živých záznamů z Metal Female Voices Festu 2012 v belgickém Wieze, tu najdeme čtyři videoklipy a záběry ze zákulisí kapely.
Sečteno, podtrženo. "Interlude" je album určené spíše pro pravého sběratele a fanouška kapely, ovšem určitě neurazí ani ty, kteří této holandské partičce příliš neholdují. Velká škoda je, že live skladeb se tu neobjevilo více. Stále ale budu tajně doufat, že si pro nás Delain připraví samostatné živé album anebo rovnou DVD s další dávkou bonusových materiálů. Nicméně "Interlude" zaručeně splňuje všechny očekávání nenasytného fanouška. Takže jen tak dál!
Hodnocení: 7/10

Datum vydání: 6. května 2013
Vydavatelství: Napalm Records
Celková stopa: 53:51 min.
Počet stop: CD - 13, DVD - 10

CD
1. Breathe on Me
2. Collars and Suits
3. Are You Done With Me (New Single Version)
4. Such a Shame
5. Cordell (The Cranberries Cover)
6. Smalltown Boy (Bronski Beat Cover)
7. We Are the Others (New Ballad Version)
8. Mother Machine (Live)
9. Get the Devil out of Me (Live)
10. Milk and Honey (Live)
11. Invidia (Live)
12. Electricity (Live)
13. Not Enough (Live)

DVD
1. Invidia (Video Live MFVF)
2. Electricity (Video Live MFVF)
3. We Are The Others (Video Live MFVF)
4. Milk and Honey (Video Live MFVF)
5. Not Enough (Video Live MFVF)
6. Backstage footage
7. Get The Devil Out Of Me (Video)
8. We Are The Others (Video)
9. April Rain (Video)
10. Frozen (Video)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama