Asking Alexandria - From Death To Destiny (2013)

14. září 2013 v 17:46 | Sharrie |  Recenze
Existují teprve od roku 2008 a od té doby stihli nahrát dvě úspěšná alba, vyprodat nespočet koncertů a dobýt nejedno dívčí srdce. Pětičlenná klučicí parta z Anglie si razí vlastní cestu napříč metalcorovými vodami a velký počet prodaných alb po celém světě, tomu jen nasvědčuje. Že, ale mají i své mouchy o tom žádná. Za své časté a hlučné večírky, si vysloužili nálepku "nejvykalenější kapely posledních let" a tyto manýry si také vybraly svou daň. Nejednou se zpěvák Danny Worsnop objevil na podiu pod vlivem, že se jen těžko udržel na nohou, a když na jedné show v Seattlu spadl do hordy uječených fanoušků, kapela si řekla dost a začala pracovat na změně. Upustili od veškerých textů o alkoholu, sexu, drogách a ženských a výsledkem jejich snažení je právě novinka nesoucí název "From Death To Destiny".

Album otevírá temné intro spojené s úvodní energickou "Don't Pray For Me". Skladba obsahuje i záznam z onoho osudného, již zmíněného vystoupení v Seattlu, proto můžeme slyšet dav fanoušků, tak i kytaristu Bena Bruce uklidňujícího Dannyho Worsnopa. Celkově se "From Death To Destiny" nese od počátku v rychlejším duchu. Asking výrazně ubrali na elektronických prvcích, které byly pro jejich tvorbu typické, a věnovali se riffové stránce. Proto může být fanoušek dřívější tvorby při poslechu poněkud zaskočený.

Novinka zní více rockověji, Dannyho hlasový rejstřík je rozšířenější, jeho hlas zní dravěji a mě nejednou přivodil husí kůži na těle. Refrény se tu nešetří, jsou chytlavé. Zejména u singlové "The Death Of Me", či "Break Down The Walls". Konečně také dostala prostor nějaká ta balada. "Moving On" je jak po textové, tak hlasové stránce dokonale provedená a zaručeně patří mezi vrcholy alba. Ve skladbě "Creature" je možno zaslechnout i trochu té symfonie. Co se týče duetů, v závěrečné "Until the End" je hostem Howard jones známý z Killswitch Engage.
Jste-li pravý sběratel, určitě neváhejte investovat pár korun navíc do limitované edice. Jako bonusy můžete najít akutickou verzi Bena Bruce "Someone, Somewhere", a nebo "Dead", či rock verzi "The Death Of Me", která je dle mého názoru, daleko zajímavější než její originál.

Jak už bylo zmíněno. Asking Alexandria "šli do sebe" a zdali se jim bude dařit jako nadále bude jedině dobře, či propadnou do věčného zatracení je ve hvězdách. Jejich sláva se hřeje na výsluní a blíží se k vrcholům. Na mě novinka prozatím působí poněkud rozporuplně. Věřím ovšem, že od nich můžu ještě čekat velké věci, myslím tím větší věci než "From Death To Destiny".

Kapela: Asking Alexandria
Datum vydání: 6. srpna 2013
Vydavatelství: Sumarian Records
Celková stopa: 50:52 min.
Počet stop: 13
Tracklist:
1. Don't Pray For Me
2. Killing You
3. The Death Of Me
4. Run Free
5. Break Down The Walls
6. Poison
7. Believe
8. Creature
9. White Line Fever
10. Moving On
11. The Road
12. Until The End (ft. Howard Jones)
13. The Death Of Me (Rock Mix)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miss Nothing Miss Nothing | Web | 14. září 2013 v 20:23 | Reagovat

Úplne súhlasím. Ten album úplne milujem... nechápem, ako mu niekto na INE mohol dať len 5% http://www.itneverends.cz/news/asking-alexandria-from-death-to-destiny/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama