Listopad 2013

Anneke - Hosting

25. listopadu 2013 v 9:55 | Sharrie

Ayreon

Studio Albums
Into The Electric Castle (1998)
01011001 (2008)

Devin Townsend

Studio Albums
Addicted (2009) - vocals
Epicloud (2012) - vocals

Live Albums
By a Thread - Live in London (2012)
The Retinal Circus (2013)

GUEST VOCALIST

Farmes Boys - Countrified (1996)
Lawn - Backspace - Fix (2004)
Wetton/Downes: ICON II: Rubicon (2006)
Globus - Epicon (2006)
Napalm Death - Smear Campaign (2006)
Moonspell - Night Eternal (2008)
Within Temptation - Black Symphony (2008)
Giant Squid - The Ichthyologist (2009)
Within Temptation - An Acoustic Night at the Theatre (2009)
Shane Shu - Push Me To The Ground (2010)
Maiden uniteD - Mind the Axcoustic Pieces (2010)
November Doom - Aphotic (2011)
Anathema - Falling Deeper (2011)
Globus - Break From This Worl (2011)
Lorrainville - You May Never Know What Happiness Is (2011)
DJ Hidden & Anneke van Giersbergen - Lights Off: Only You Can See (2012)
Anathema - Weather Systems (2012)

Jednou takhle na pokec s Marcem Hietalou aneb podařilo se nám nemožné

24. listopadu 2013 v 20:25 | Sharrie |  Diary: Song of Myself
Na festivalu Benátská Noc jsem měla s mou nejlepší kamarádkou možnost, setkat se s kapelou Nightwish a že mě toto setkání poznamenalo, je více než zřejmé. Osobně jsme si pohovořili s vousatým Marcem Hietalou, který byl naší návštěvou tak překvapen, že se velice rád rozpovídal na téma, které se vlastně vůbec netýká Nightwish, ale jeho druhé méně známé, ale přesto výborné kapely Tarot. A jaké odpovědi nám Marco přinesl se můžete podívat ZDE. Rozhovor se nachází na českém fanklubu Tarot, který vlastní právě má kamarádka Leena. :-)


Anneke

23. listopadu 2013 v 12:36 | Sharrie
Anneke Van Giersbergen se narodila 8. března v nizozemském Sint-Michielsgestel roku 1973. V sedmi letech se zúčastnila několika hudebních talentových soutěží, ve dvanácti vstoupila do školního sboru a později založila svou první rockovou kapelu.
Hrála s několika dalšími skupinami, než se stala součástí dua Bad Breath, které hrálo mix jazzu, bluesu, funku a folku. Ke The Gathering se připojila v roce 1994 a právě tato spolupráce byla nejrozporuplnější v její kariéře.
V roce 1998 si zazpívala na albu "Into the Electric Castle" od Ayreon. Album vypráví příběh o mimozemské civilizaci, která unesla 8 lidských duší z různých dob. Anneke se vžila do role egyptských žen z dob faraonů.
Roku 2006 spolupracuje na albu "Rubicon" od kapely Asia v písních "To Catch a Thief" a "Tears of Joy". Také se objeví na desce death-grincorové kapely Napalm Death, kde nazpívala vokály pro písně "Weltschmerz" a "In Deference".
V červnu téhož roku je požádána o spolupráci s epic-rockovou kapelou Globus na albu "Epicon". Anneke napsala některé vokály a texty, například pro skladbu "Mighty Rivers Run" a sama si zazpívala v "Diem Ex Dei".
5. června 2007 bylo oznámeno, že Anneke opouští The Gathering a chce se více věnovat svému sólovému projektu Agua de Annique a rodině.
24. listopadu 2007 vystoupila společně s Within Temptation v Eindhovenu v písni "Somewhere". Objevila se také jako host na jejich dvd "Black Symphony", natočeném v holandské Ahoy aréně.
S Ayreon opět spolupracuje na albu "01011001", vydaném počátkem roku 2008. Zpívá ve skladbě "Scorpion Flower" z desky Night Eternal od Moonspell. 3. prosince 2008 ji s kapelou odzpívá živě v Tilburgu.
Anneke spolupracuje také s Devin Townsend Projekt na albu "Addicted" (2009) a "Epicloud" (2012), kde si zazpívala v několika píních. Její hlas se objeví i na debutovém albu projektu The Human Experimente.
Roku 2010 mění název svého sólového projektu "Agua de Annique" na "Anneke Van Giersbergen".
V roce 2011 nazpívá "The Promise" s Yoav Goren, úvodní písni k druhé desce "Break From This World" od Globus. Vystupuje ve skladbě "What Could Have Been" od doom-death metalové kapely November Doom a spolupracuje s anglickou rockovou kapelou Anathema. Společně s nimi byla na turné v Jížní Americe, kde zpívala píseň "Everwake".
Sólové album "Everything Is Changing" je vydáno v lednu 2012 pod jejím jménem u nizozemského vydavatelství PIAS Recordings a Anneke tak rozjíždí vlastní turné.
V létě roku 2013 se objeví i v České republice na festivalu Masters Of Rock o měsíc později vydává novinku "Drive".

Temper, Temper

18. listopadu 2013 v 8:57 | Sharrie |  Diary: Song of Myself
Oukej, takže mé plánování změn se přesunulo až na dnešek. Víkend jsem strávila poněkud jinak než jsem si představovala, ale to vůbec nevadí, neboť se též nesl v odpočinkovám duchu. Zkoukla jsem pár filmů, udělala si pizzu a vypila další energiťák :-D Jsem ráda, že se vám design líbí, mám z toho radost :-)
Konečně jsem si byla vyzvednout lístek na Bullet For My Valentine do Prahy. Už se těším. Někdo další kdo tam jede? Dali bychom kdyžtak sraz :-)
Až budete mít čas nezapomeňte si poslechnout tuhle desku, pokud jste jí už samozřejmě neslyšeli :-) "Temper, Temper" je stále rozporuplné a diskutované album. Upřímně já sama jsem ho neměla moc ráda (od BFMV mám nejradši "The Poison"), ale přece jenom jsem si k němu tu cestičku našla a ve finále nezní vůbec špatně!
Přeji krásný den jako mám prozatím já :-)


I will reach the stars...

15. listopadu 2013 v 21:18 | Sharrie |  Diary: Song of Myself
Jak jsem slíbila, je to tu :-) Nový design je na světě! Co na něj říkáte? Já jsem na něj docela pyšná, i když není kdo ví jak složitý, ale vyzařuje z něj takové krásné kouzlo fantazie :-) Už pomalu, ale jistě tu všechno předělávám k přehlednějšímu. Zítra se na to vrhnu, jen co vstanu :-D Čtyři dny božského volno se nějak využít musejí :-D
Zatímco loni už jsme se touhle dobou brodili tunami sněhu, letos zatím stále nic. Jsem zvědavá, kdy ta paní zima přijde, i když by nemusela přijít vůbec :-D Přesto musím říct, že je úžasné sedět za oknem a pozorovat poletující sníh. No nic, zítra čekejte více novinek. Mám v plánu tu sem uveřejnit malé překvapení ;-) Těšte se!


Need a rest, need a calm...

14. listopadu 2013 v 11:47 | Sharrie |  Diary: Song of Myself
"...To zlo, ta temnota, která ve mě je, je příliš silná. Už nedokážu ani normálně přemýšlet. Myšlenky mi v hlavě lítají jako papírový draci na obloze. Odebírají se směrem, kterým nechci, ale nejde to zastavit. Už v minulosti mě tohle stálo dost sil, těžko říct jestli to zvládnu znovu. A tak se ptám, co se to zase děje? Vím, že mi dali ten největší dar jaký mohli. Nesmrtelnost... Ale k čemu je, když jsem na vše zůstala sama?!"

Zlostí prásknu znovu do klávesnice a chytím se za hlavu.
"Nemůžu psát o svém životě a svých vlastních pocitech! Co to proboha je za blbosti?"
Ptám se sama sebe.
"Ale vždyť hlavní hrdina si přece musí vždycky sáhnout na dno nebo ne? Jinak by to bylo málo dramatický... A zajímavý. Jako loutka v divadle." říká tam někdo uvnitř mě.
"Myslíš?!"
"Vždyť víš"
"Přestaň a nech mě chvíli přemýšlet!"
"Ale no tak... Nezapoměň, kdo ti dal ten pravý impuls ke stvoření tohohle díla. Však brzy dokončíme to co jsme společně začali."
"Ty si mi určitě nepomohl..."
"Pak, kdo tedy? Ty sama určitě ne!"
Mlčím. Vždyť má pravdu. Ovládá mě víc, než si myslím.
"Tak a teď běž a konečně udělej to co jsem ti nařídil! Musíš si odpočinout, brzy se zase vratíš na scénu a hra bude pokračovat až do samého konce"

Vzpomínáte na to, že jsem se někdy dřív v minulosti zmínila, že jsem začala psát knihu? Pokud ano, tak tady je jedna z částí, která byla velmi důležitá a kterou jsem nakonec z knihy stejně vyřadila a předělala jí k nepoznání. Je zvláštní jakou má člověk moc a jak může měnit osudy postav, které se v příběhu vyskytují. Už pár dní se tak trochu cítím, jako praštěná. Spíš teď víc fantazíruju, než abych se vracela do reality. V práci kolikrát vůbec nevnímám a co jde jedním uchem dovnitř, tak odchází druhým ven. Jo asi mi už straší ve věži, vím :-D Ale fantazie je něco tak krásného a stále neprozkoumaného, že není až tak špatné se jí zabývat. Pokud někdy dokončím to co jsem začala, je možné, že se něco z toho tady objeví.
Dalo by se i říct, že slušně ujíždím na soundtracku z Thora 2. Ano ten film je parádní, dost jsem se v kině nasmála, takže vřele jen doporučuji. Musím jít. Tak mi držte palce ať se brzy vrátím zpátky na Zemi mezi smrtelníky :-D

*Plesk*
"Co to zase plácáš!" křičí na mě návštěvník a vypadá tentokrát opravdu rozzlobeně.


Just like before, I should've told you again, That I'm so sorry, I'm so sorry...

10. listopadu 2013 v 11:14 | Sharrie |  Diary: Song of Myself
Omlouvám se, že jsem se několik dní neozvala. Teď se mi toho nahrnulo nějak moc najednou a tak na blog nezbýval čas :-( Na některých blozích proběhla kontrola affs. Lidem, kteří si mě dali do pozastavených či neaktivních blogů, se také omlouvám. Jsem stále aktivní, to se nebojte ;-) Mám teď pár dní volna, včetně toho narozeninového, takže se budu snažit to tu zase něčím oživit. Dostalo se mi pod ruku pár nových alb, na které už mám napsaných pár řádků do recenze. Také mám rozdělaný nový design. Barevně je opět a zpátky do mé oblíbené černo-modré (já tu kombinaci barev prostě miluju!). Jen je tu další zásadní problém s čím bude :-D Počítám, že opět s Asking, ale taky vzhledem k tomu, že teď mají nový videoklip, který je dle mého názoru "naprosto o ničem", jsem si řekla, že to chce změnu :-) Možná opravdu nějákou zásadní změnu. Kdo ví :-)
ÁÁÁ blíží se mi dvacetiny. Ne, že bych se chtěla chlubit nebo tak, nemám takovéhle věci zapotřebí, ale jsem ráda, že je můžu strávit se všema svýma blízkýma :-) Mám vás ráda a vy to víte :-P A nebojte, mám ráda i své oblíbené blogery :-D Všichni máte úžasné blogy, plné skvělých věcí :-) Až 11. listopadu odbije třetí hodina odpolední, myslete na mě, jsem zase o něco starší :-D Večer se u nás ve městě chystá ohňostroj a průvod na svatého Martina, tak se tam chystám podívat. Chodím tam pravidelně každý rok, však kdo má jen tak ohňostroj na své narozeniny že? :-D Následovně zavítám i do místního multikina na dvojku Thora. Už se těším, já filmy tohohle žánru miluju :-P
Ehhh zpět! Začla jsem se v práci věnovat víc knížkám a taky věcem do školy. No už od září jsem opět školou povinná, sice jednou za 14 dní jako dálkař, ale jsem :-) Pravidelně dojíždím do školy přes půlku republiky. Cesta je tam daleká, ale České Budějovice jsou opravdu fajn město. Ve třídě mě berou takovou jaká jsem. Je to dobré, protože na střední jsem mezi ostatní vůbec nezapadala! Spíš jsem se držela stranou a měla svůj klid. Třídní "Barbie kluby" jsem ignorovala. Nebýt mojí nejlepší kamarádky, tak jsem střední nevydržela :-) Ale byly to dobrá léta, ale teď jako vysokoškolák se toho hodně změnilo. Jsem víc v práci než je zdrávo, ale výsledek za to aspoň stojí ;-) Přítel mi za to furt nadává :-P Uhhh vážně jsem to prozradila? Jo vypadá to tak. Ano našla jsem si někoho, kdo mi v mém životě chyběl :-) Že by se všechno konečně začalo být ideální?
No a co víc říct? Že se ještě jednou omlouvám, doufám, že mi ten malý prohřešek odpustíte :-P Jsem tu, víc než kdy jindy ;-)