Anneke

23. listopadu 2013 v 12:36 | Sharrie
Anneke Van Giersbergen se narodila 8. března v nizozemském Sint-Michielsgestel roku 1973. V sedmi letech se zúčastnila několika hudebních talentových soutěží, ve dvanácti vstoupila do školního sboru a později založila svou první rockovou kapelu.
Hrála s několika dalšími skupinami, než se stala součástí dua Bad Breath, které hrálo mix jazzu, bluesu, funku a folku. Ke The Gathering se připojila v roce 1994 a právě tato spolupráce byla nejrozporuplnější v její kariéře.
V roce 1998 si zazpívala na albu "Into the Electric Castle" od Ayreon. Album vypráví příběh o mimozemské civilizaci, která unesla 8 lidských duší z různých dob. Anneke se vžila do role egyptských žen z dob faraonů.
Roku 2006 spolupracuje na albu "Rubicon" od kapely Asia v písních "To Catch a Thief" a "Tears of Joy". Také se objeví na desce death-grincorové kapely Napalm Death, kde nazpívala vokály pro písně "Weltschmerz" a "In Deference".
V červnu téhož roku je požádána o spolupráci s epic-rockovou kapelou Globus na albu "Epicon". Anneke napsala některé vokály a texty, například pro skladbu "Mighty Rivers Run" a sama si zazpívala v "Diem Ex Dei".
5. června 2007 bylo oznámeno, že Anneke opouští The Gathering a chce se více věnovat svému sólovému projektu Agua de Annique a rodině.
24. listopadu 2007 vystoupila společně s Within Temptation v Eindhovenu v písni "Somewhere". Objevila se také jako host na jejich dvd "Black Symphony", natočeném v holandské Ahoy aréně.
S Ayreon opět spolupracuje na albu "01011001", vydaném počátkem roku 2008. Zpívá ve skladbě "Scorpion Flower" z desky Night Eternal od Moonspell. 3. prosince 2008 ji s kapelou odzpívá živě v Tilburgu.
Anneke spolupracuje také s Devin Townsend Projekt na albu "Addicted" (2009) a "Epicloud" (2012), kde si zazpívala v několika píních. Její hlas se objeví i na debutovém albu projektu The Human Experimente.
Roku 2010 mění název svého sólového projektu "Agua de Annique" na "Anneke Van Giersbergen".
V roce 2011 nazpívá "The Promise" s Yoav Goren, úvodní písni k druhé desce "Break From This World" od Globus. Vystupuje ve skladbě "What Could Have Been" od doom-death metalové kapely November Doom a spolupracuje s anglickou rockovou kapelou Anathema. Společně s nimi byla na turné v Jížní Americe, kde zpívala píseň "Everwake".
Sólové album "Everything Is Changing" je vydáno v lednu 2012 pod jejím jménem u nizozemského vydavatelství PIAS Recordings a Anneke tak rozjíždí vlastní turné.
V létě roku 2013 se objeví i v České republice na festivalu Masters Of Rock o měsíc později vydává novinku "Drive".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BeeDee BeeDee | Web | 24. listopadu 2013 v 11:22 | Reagovat

Tu vůbec neznám. Musím si od ní něco pustit =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama