Within Temptation - "Hydra World Tour", Incheba aréna, Praha (11.3.2014)

20. března 2014 v 16:47 | Sharrie |  Reporty
Na pražský koncert nizozemské kapely Within Temptation jsem se vydala s velkým nadšením, neboť jejich novinka nesoucí epický název "Hydra" splnila nad míru má velká očekávání a já byla zvědavá, jak si kapela povede v praxi. To, že koncert hlásil "VYPRODÁNO", svědčila už od počátku dlouhá fronta táhnoucí se od vstupu do Incheba arény. Člověk se tu setkal s lidmi veškeré věkové kategorie. Within Temptation jsou zkrátka kapelou, která zaujme každého svou obrovskou rozmanitostí. Jejich hudební potenciál se s každým albem rozvíjí obrovskými rozměry, což má také za následek to, že jsme tu mohli vidět jak děti, teenagery a jejich rodiče, tak i otrlé postarší rockery. A ačkoliv se spousta z nich vydala především podívat na svůj idol zpěvačku Sharon Den Adel, naskytl se jim i pohled na show, která by se dala považovat za geniální a propracovanou do sebemenšího detailu.


Jako předskokani byli zvoleni čeští Free Fall. Tato partička předvedla Praze slušnou dávku poctivého rock-metalového repertoáru a jejich nevýhodou se stalo právě publikum, které reagovalo ve většině případů spíše chladně a jednotlivé skladby ohodnotilo nepříliš velkým potleskem. Ovšem Free Fall se rozhodně nemají za co stydět. Jejich tvorba je postavená především na zpěvu Sabiny Franckové, která tuto formaci drží, a největší potenciál vidím právě v ní. Jakmile totiž opustila podium a k mikrofonu přišel zpěvák a baskytarista, kleslo všechno k průměru.

Hlavní hvězda večera předstoupila před své fanoušky něco okolo deváté večerní. Podium potemnělo a zahalilo se dlouhou oponou s logem aktuálního počinu. Po krátkém intru kapela spustila svou první velkou hitovku "Let Us Burn". Jakmile se na podiu objevila zpěvačka Sharon Den Adel a její parta, hala křičela, pištěla a pískala. Holanďanka i s přibývajícím věkem a po třech dětech vypadá stále velice dobře a užaslé výrazy pánského publika tomu byly důkazem. Kapela nikoho nešetřila a hrála jednu pecku za druhou. Nechyběly ani plamínky, kouřové efekty a velká obrazovka v zadní části podia, na které byly během koncertu promítány videoklipy a všelijaké animace. Sharon je ve výborné hlasové kondici. Každý tón se snažila zazpívat, jak nejlépe dokázala a i když to místo trochu skřípalo, nenechala se tím odradit. Pobíhala po podiu, skákala, rozdávala úsměvy a posílala polibky. A světe div se, publikum ji za to miluje. Zbytek kapely si vystoupení též velice užíval a působil velice uvolněně.

Největším očekáváním večera se staly zaručeně skladby z novinky, které tvořily větší část setlistu. Mohli jsme slyšet duety "Paradise (What About Us?)", svižnou "Dangerous", kontroverzní "And We Run", ale také pomalejší "Edge Of The World". Ze starší tvorby se dostalo například na výbornou "Shot In The Dark", "Ice Queen", "See Who I Am" či "Mother Earth". Velkým překvapením se stal cover od Lany Del Rey "Summertime Sadness", které publikum přijalo tak všelijak. Jeden nadával, druhý úžasem oněměl. Za vrchol večera bych rozhodně považovala duet "What Have You Done" a "In The Middle Of The Night", při kterém fanoušci perfektně spolupracovali s kapelou.

Jelikož se jednalo o mou třetí návštěvu koncertu Within Temptation, mohla jsem po tomto večeru srovnat své předchozí zážitky s těmi novými a rozhodně jsem se nemohla zbavit pocitu, že vlastně nemohu vybrat ten nejlepší. Within Tempatation převedli nadstandardní vystoupení, které pořád baví a i přes přeplněnou halu a bezohlednost některých fanoušků, jsem si koncert užila. Jsem tedy velice zvědavá, s čím kapela dorazí příště, a věřte mi, já u toho rozhodně chybět nebudu.

Setlist:
 1. Let Us Burn
 2. Paradise (What About Us?)
 3. Faster
 4. Silver Moonlight
 5. Edge Of The World
 6. Mother Maiden + Shot In The Dark
 7. In The Middle Of The Night
 8. Dangerous
 9. And We Run
 10. Tell Me Why
 11. Intro + See Who I Am
 12. Stand My Ground
 13. Jillian
 14. The Cross
 15. Covered By Roses
 16. Ice Queen
 17. Fire and Ice
 18. What Have You Done
 19. Summertime Sadness (Lana Del Rey Cover)
 20. Mother Earth
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdebra Zdebra | Web | 20. března 2014 v 20:48 | Reagovat

Taky se nemůžu rozhodnout, kterej jejich koncert byl nejlepší. Příště nejspíš zas pojedu (teda pokud nebudou na nějakém festivalu, kam se nechystám).

2 Clara Black Clara Black | Web | 22. března 2014 v 7:26 | Reagovat

Páni, co já bych dala za to, abych tam mohla být taky :(

3 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 23. března 2014 v 13:24 | Reagovat

Wow, musela jsi si to vážně užít. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama