Epica (+ Dragonforce, Diablo Boulevard), Meetfactory, Praha, 20. ledna 2015

2. února 2015 v 18:19 | Sharrie |  Reporty
Koncert holandské symfonic metalové perly Epica se odehrál 20. ledna 2015 v pražské Meetfactory, kde kapelu doprovodili Dragonforce a Diablo Boulevard. Že je Epica u nás velice oblíbená potvrdil fakt, že atmosféra toho večera byla výborná a koncert byl krátce po svém oznámení brzy vyprodán.Okolo půl 8 večerní se na podiu objevila první předkapela Diablo Boulevard. Tato hardrocková parta z belgických Antwerp není u nás příliš známá, proto měla nelehký úkol, aby české publikum zaujala. Nicméně kapela nezahálela a sázela jednu pecku za druhou. Zpěvák neustále komunikoval s publikem, i když počáteční reakce fanoušků byly poněkud vlažnější. Jejich půl hodinové představení uteklo rychle a publikum už bylo nedočkavé na to, co bude následovat.

Dragonforce si sebou do Prahy přivezli novinku "Maximum Overload" a již při první skladbě, jako by publikum ožilo. Skákalo se, pískalo se, pařilo se. Kytarista Herman Li běhal z jedné strany podia na druhou, aby tak všem předvedl, že svůj kytarový um zvládá levou zadní. Zbytek kapely též výborně komunikoval s publikem. Zpěvák představil také nového člena kapely - bubeníka Gee Anzaleneho. Dočkali jsme se hitů jako "Three Hammers", "The Game" a "Valley Of The Damned".

Jakmile bylo podium přichystáno pro hlavní hvězdu večera, ozvalo se mohutné intro "Originem" z nového alba "The Quantum Enigma", po které následovala "The Second Stone". Epica nastoupila s velkou parádou. Nadšený dav burácel, tleskal, div se z Meetfactory nestala kůlnička na dříví. Pozadí podia tentokrát nezdobil motiv alba, ale světla, která během celého vystoupení kapely blikaly a vytvářely tím perfektní atmosféru. Skvělé spojení hlasů Simone Simons a Marka Jansena je ukázkou dokonalé symbiózy a efektu "Beauty and beast". A je to vidět i na podiu. Mateřství se dost projevilo na Simonině hlasu, který je o poznání pestřejší a sametovější. Nicméně že už má Epica za sebou víc jak polovinu svého turné k nové desce se vůbec neprojevuje na kapele. Jednotlivý členové ten večer řádili, jak utržení ze řetězu. Zejména v druhé polovině koncertu, kdy už v Meetfactory panovalo neskutečné vedro. Mohli jsme slyšet, jak nové skladby ("Unchain Utopia", "The Essence Of Silence") tak i ty starší ("The Last Crusade", "Cry For The Moon" a "The Phantom Agony"), což určitě ocenila většina fanoušků. Téměř hodinu a půl dlouhý koncert Epica zakončila skladbou "Consign To Oblivion", která se stala výbornou tečkou za skvělým večerem. Dav nechtěl své hrdiny v žádném případě nechat odejít a tak během posledních tónů hlasitě skandoval hlasitě "EPICA, EPICA, EPICA". A dočkali se, neboť kapela po koncertě vylezla mezi ně, rozdávala podpisy a ochotně se fotila. Přesně tak se chovají profesionálové. Co na závěr vytknout? Snad asi jen výběr místa. Meetfactory nebyla nejšťastnější volba. Epica už není kapelou, která patří na malá podia. Což je škoda, protože si myslím, že by se nás ten večer mohlo sejít víc, být v nějakém větším sálu. Ale to už je teď vedlejší. Epický večer, epický koncert! Jen tak dál…

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Angelique Angelique | Web | 2. února 2015 v 19:12 | Reagovat

hodnocení bude do 14 dnů, nejspíš tento víkend :)

2 Sharrie Sharrie | Web | 2. února 2015 v 19:31 | Reagovat

[1]: Díky budu se těšit, chci znát tvůj názor :)

3 Zdebra Zdebra | Web | 6. února 2015 v 14:13 | Reagovat

Super koncert to byl. Jen to místo se mi nějak nelíbilo. Ale aspoň jsem si v noci udělala pěknou procházku. Mohli toho ale zahrát o trošku víc, když podle programu měli končit později. A nějak mi publikum přišlo chladné.
Snad mi vyjde Made of Metal.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama