Warcraft: Den Draka, Richard A. Knaak

24. května 2016 v 13:18 | Sharrie |  Knihovna aneb co stojí za přečtení
Autor: Richard Alen Knaak
Název: Den Draka (I.)
Originální název: Day of the Dragon
Rok vydání: 2003, vydání originálu: 2001
Nakladatelství: Fantom Print
Počet stran: 400
Překlad: Jan Netolička
Autor obálky: Sam Didier
Vazba knihy: brožovaná
Cena: 289,- Kč (na webu Fantomprint.cz: 202,- Kč)


Příběh: V mlhami zahaleném stínu minulosti překypoval svět Azerothu úžasnými tvory všeho druhu. Mezi rozličnými lidskými kmeny žili v relativním míru a harmonii záhadní elfové i houževnatí trpaslíci - až do doby, než příchod armády démonů známé jako Plamenná legie tuto jednotu navždy rozbil. Nyní soupeří orkové, draci, goblini i trolové o nadvládu nad roztříštěnými královstvími. To je však jen část ohromných machinací, jež nakonec rozhodnou o osudu světa zvaného WarCraft. Pozdvižení mezi nejvyššími čaroději tohoto světa vyústí ve vyslání nepohodlného samotářského čaroděje Rhonina na nebezpečnou misi na orky kontrolované území v Khaz Modanu. To, co Rhonin nakonec odhalí, je rozsáhlé spiknutí, temnější, než si kdy dokázal představit - hrozba, která ho donutí uzavřít nebezpečné spojenectví se starobylými vládci vzduchu a ohně, pokud má svět Azerothu ještě někdy spatřit vycházející slunce.

Recenze: Jelikož jsem v současné době velkým fanouškem všeho, co se týče světa Warcraftu a též velký čtenář, pořídila jsem si domů všechny knihy s tímto tématem. Rozhodla jsem se je číst pěkně popořadě, jak jsou oficiálně vydané. Bohužel knížek o Warcraftu bylo v českém překladu zatím vydáno jen pár a to přesně čtrnáct, přestože v angličtině je jich okolo třiceti, nepočítám oficiálně vydané fanfikce a knihy, které teprve vyjdou. První v pořadí byl tedy Den Draka. Příběh pojednává o lidském čaroději Rhoninovi, který se vydá na nečekané dobrodružství ve společnosti Vereesi Windrunner, což je tedy elfí hraničářka, která má za úkol čaroděje ochránit a v bezpečí dopravit do města Hasicu na jeho loď. Jenže něco se zvrtne a mise, která vypadala snadněji je nyní čím dál obtížnější a plná nástrah. Rhonin a Vereesa navíc zjíšťují, že mezi nimi funguje určitá chemie a jak to tak bývá, zamilují se do sebe. K těm dvoum se pak přidá ještě trpaslík, aby je na ceště doplnil. Navíc jim pomáha Krasus, dračí aspekt a jedna z mým oblíbených a hlavních postav Warcrafťáckého světa.
Příběh směřuje od něčeho někam, je plný zápletek, které mě bavily a tomu samozřejmě pomáhá také autor, který je dle mého názoru geniálním spisovatelem. Skvěle popisuje dané situace, záplatky a postavy vypadají uvěřitelně. Je o mě známo, že nemám ráda příliš detailní popisy, které podle mě akorát zdržují příběh. Richard A. Knaak se dobře vyzná ve světě Warcraftu, což je jeho výhodou. Četlo se to rychle, já hltala každou stránku a na konci knihy jsem byla zklamaná, že už je konec. Člověk u toho nemusel, kdo ví jak přemýšlet a perfektně si u toho odpočinul. Navíc, když jste hráčem a fanouškem v jedné osobě, je tohle pro vás takový bonus. Nicméně, Knaak byl pro mě daleko lepší v trilogii Válka prastarých, ale o tom zase v jiném článku. Takže vřele jen doporučuji :-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama