Warcraft: První střet (The Beginning)

12. června 2016 v 0:52 | Sharrie |  Diary: Song of Myself
Tak jsem se konečně po osmi letech dočkala filmu! A zhrnout to jedním slovem nestačí. Bylo to prostě boží! Neskutečný! Parádní! Perfektní! Skvělý! Bombastický! Brutální! Nejlepší!
Kdo nechce žádné spoilery a film zatím neviděl, tak prosím přestaňte číst :D

Příběh:
Království Azeroth a říše Draenor se od sebe nemohou lišit víc. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane (Dominic Cooper). Jeho vojsko vedené rytířem Lotharem (Travis Fimmel) a společenství mocných kouzelníků v čele s mágem Medivhem (Ben Foster) důsledně chrání mírumilovnou civilizaci. V Draenoru představuje život permanentní boj mezi znepřátelenými rasami Orků, jež spojí až neporazitelný nepřítel, nákaza, která v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich vůdce Gul´dan vytvoří s pomocí temné magie portál, kterým můžou Orkové proniknout do jiného světa a ten si osídlit. Shodou okolností se jejich cílem stane právě Azeroth, jehož obyvatelé jsou ochotní bránit svou zemi do posledního muže, ostatně nic jiného jim ani nezbývá. Zdá se, že ničivý střet civilizací nelze zastavit, ti, kdo hledají náhradní řešení, přesto existují.
Pro mě jako fanouška a hráče v jedné osobě prostě byla povinnost vyrazit do kina už na předpremiéru, na kterou jsem měla lístky zakoupené měsíc předem. Sešlo se nás šest a předpremiéra byla vyprodaná během pár dní. Volno v práci taky zajištěné, takže se mohlo vyrazit. A věřte mi nebo ne, já byla nadmíru spokojená.

Režisérem filmu se stal po dlouhém spekulování Duncan Jones, který se snažil svět Warcraftu vystihnout, co nejlépe. A podařilo se? Ano, ale i ne.

Ano, podařily se efekty, které byly propracované do sebemenšího detailu. Podařili se Orcové, kteří působili skutečně, přestože jsou tvořeni digitálně. Hodně se povedl Durotan a jeho žena Draka, náčelník klanu Frostwolf. Též mi přišel neskutečně roztomilý jejich malý syn Thrall (budoucí leader Hordy). Prostředí na mě působilo skutečně. Úplně jsem si představovala, jako bych v něm byla se svojí herní postavou. Parádní byly tzv. easter-eggy - kouzlo Polymorph, Murloc a meeting stone v Elwynn forestu (hráči znají). Mágové Medivh a Khadgar se mi však líbili nejvíce a to z důvodu, jak byla jejich magie ve filmu zobrazena. Působí tam velmi mocně a člověk se nechává těmi efekty úplně pohltit. Prostě se na to skvěle dívá. Bože, miluju když tam kreslí ty známé runy na zem! -:D

Co se nepovedlo? Části lore. Proč? Protože jsem ty knihy četla všechny! A to je ten důvod, co mi poněkud vadil.
  • Garona míšenec Orc/Human? Okej, to by mi tak nevadilo, ale když se tak člověk zamyslí, jak by mohla být míšenec, když se lidé s Orcy setkali teprve až po otevření Dark portálu? Ve hře je Garona míšenec Draenei/Orc.
  • Sblížení s Lotharem? Garona se v knize sblížila s Medivhem a měli spolu syna Med'ana.
  • Město mágů a sídlo Kirin Tor - Dalaran ve vzduchu? Dalaran se v oblacích ocitl až po svém zničení Arthasem Menethilem během Třetí války, tedy až o několik desítek let později.
  • Khadgar stále mladý na konci filmu? Během napadení magií při souboji s Medivhem, měl zestárnout přibližně o 30 let, takže fyzicky vypadal mnohem starší a zešedly mu vlasy. Navíc Medivh byl posednutý Sargerasem, o kterém ve filmu není ani zmínka.
  • Khadgar byl poslán z Kirin Tor, aby se učil od Medivha v Karazhanu. Ve filmu je zmíněno, že se zřekl svého učení a z Kirin Tor utekl, proto ho řád mágů nemá rád.
  • Po smrti Medivha mělo být město Stormwind zničeno Orcy. Na konci filmu je však neporušeno.
A to je jen malý výčet toho, co bylo ve filmu jinak na porovnání. Nevadí mi, když si filmaři pozmění trochu příběh, ale tady bylo prostě vidět, že je to dělané na efekty. I přesto, létající Dalaran byl boží! A Stormwind, mé nejoblíbenější město ve hře? Taktéž! Souboje dynamické a mělo to šťávu. Mágové? Parádní! Bože, Khadgar má fakt pěkného představitele :-P :-D *slint*


Pro mě je jedno jasné. Film se prostě povedl, i přes malé změny v lore a já odcházela z kina nadmíru spojená. Nakonec jsem se rozhodla vyrazit i na 3D verzi s dabingem, původně jsme byli na 2D s titulky. Doufám tedy, že dabing bude stát za to. Těším se a doufám, že bude pokračování! *uhůůů* No nic jdu si znovu odříkat ta slova a zítra na 3D:

"From Light comes Darkness and from Darkness Light."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Chell Chell | Web | 29. července 2016 v 23:40 | Reagovat

Omlouvám se, že to není k článku, ale máš super blog. Dlouho jsem hledala nějaký blog o metalu (nebo alespoň přibližně týkající se ho). Pár jsem jich našla, ale už nefungovaly. Tak doufám, že tobě to vydrží dlouho, a doufám, že tu nejsem naposled :) Jen tak dál :)

PS: Opravdu jsou Amaranthe 14.11. v Praze? Zatím to ještě není zveřejněné. Nikde jsem to neviděla, ale jestli je to pravda, tak tam budu. :) Jo a to by bylo asi všechno :)

2 ela-vampire ela-vampire | 25. srpna 2016 v 19:20 | Reagovat

Juu, vidím dess s Amaranthe. Už se těším na ten novej klip, viděla jsem pár fotek z natáčení u Elize na profilu. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama