Září 2016

Den III. - Osm obálek

28. září 2016 v 13:25 | Sharrie |  10 knížních dní
Den třetí patří osmi obálkám knih. Vybrala jsem takové, které se mi skutečně líbí vzhledem, opět seřazené, jak mě napadly :-)

Den II. - Devět plánovaných knih

27. září 2016 v 15:00 | Sharrie |  10 knížních dní
Součástí druhého dne výzvy je Devět plánovaných knih. Bohužel polovina z nich nevyšla v českém překladu, ale já je přečtu i tak :-) Tak tady jsou:

Den I. - Deset skvělých knih

26. září 2016 v 15:00 | Sharrie |  10 knížních dní
První částí výzvy bylo vybrat Deset nejlepších knih. Popravdě ono se to řekne celkem lehko, ale vybrat deset nejlepších? To byla docela fuška, ale řekněme, že můj top deset mám. Knihy jsem neředila od horší k lepší, ale podle toho jak mě napadly. Ve většině případech se jedná o trilogie nebo nějakou sérii, protože kdybych jednotlivé knihy měla řadit samostatně, mám rozhodně víc jak deset knih ;-)Deset knížních dní

25. září 2016 v 21:41 | Sharrie |  10 knížních dní
Na blogu, který se názývá Knižní brloh jsem narazila na výzvu, která se jmenuje Deset knižních dní. A jelikož se mi výzva celkem zalíbila, nebyla bych to já, abych se ji nezúčastnila :-) Podle mě se jedná o skvělý nápad a přece jenom jsem duší knihomol, takže všechno, co se týče knih hltám všemi směry. Jde v postatě o to, každý den po dobu deseti dnů uveřejnit články s určitým tématem a že jsou to témata rozhodně zajímavá :-) Takže vzhůru do toho a začnu hned zítra :-)

Amaranthe - That Song (Single)

25. září 2016 v 15:22 | Sharrie |  Amaranthe-Videa
Amaranthe vydají novinku "Maximalism" 21. října 2016 pod vydavatelstvím Spinefarm Records. Album znovu produkoval Jacob Hansen, který spolupracoval s kapelou již v minulosti. Prvním singlem se stala skladba "That Song".


Sonata Arctica - Life (Official Music Video)

24. září 2016 v 7:17 | Sharrie |  Metalové Ochutnávky
Sonata Arctica vypustila do světla nový videoklip a singl pod názvem "Life". Na videoklipu se podílel Ville Juurikkala, známý finský režisér. Novinka pochází z alba "The Ninth Hour", která má vyjít 7. října 2016 pod křídly Nuclear Blast. Album bude obsahovat celkově 11 nových skladeb.


Kdo já vlastně jsem?

23. září 2016 v 8:55 | Sharrie |  Téma týdne
Článek na Téma týdne jsem pojala trochu netradičně a začala něčím úplně jiným, než jsem původně chtěla psát. Přesto si myslím, že naprosto přesně vystihuje to, čeho jsem chtěla dosáhnout.

Abdon je v podstatě obdoba internetového časopisu, na kterém se každý měsíc nejen podílejí amatérští pisálci, ale také ty skuteční. Před nedávnem mě kontaktovala členka jejich týmu, zda-li bych jí mohla poskytnout něco jako malý rozhovor o blogu a já tak s radostí udělala, protože mě těší, že má někdo zájem o věci, které se týkají mého života a mých zájmů. Pokud byste někdo chtěli zvědět, opravdu mě baví dělat rozhovory, které se týkají mých názorů, pohledů na svět a zájmů, též samozřejmě metalu. Článek o mém blogu naleznete na této adrese. Tímto chci poděkovat časopisu za uveřejnění a spolupráci. Jste super jen tak dál!

Před pár měsíci jsem se dokonce podílela na spolupráci s jedním slovákem, který zakončoval studium psychologie bakalářskou prací na téma "Osobní pohoda hráčů MMORPG" a na Facebooku ve skupině zaměřenou na české a slovenské fanoušky hry World Of Warcraft (mnozí z Vás víte, že tohle je má srdcová záležitost), přidal anketu, která se týkala hraní. Anketu jsem tedy vyplnila s chutí. O dalších pár dnů později mě autor kontaktoval s tím, že by potřeboval ode ještě maličkost a to malý rozhovor, který jsem samozřejmě neodmítla. Nakonec mi přišla hotová práce na email ve formátu pdf a já se mohla s chutí vrhnout do čtení. A věřte nebo ne, výsledky v práci mnohdy překvapily, jak je vůbec možné pomocí obyčejné ankety zjistit, jak lidé reagují, cítí se v osobním i profesním životě, a v jaké míře jsou vlastně závislí na počítačových hrách a fantasy světu.