Den I. - Deset skvělých knih

26. září 2016 v 15:00 | Sharrie |  10 knížních dní
První částí výzvy bylo vybrat Deset nejlepších knih. Popravdě ono se to řekne celkem lehko, ale vybrat deset nejlepších? To byla docela fuška, ale řekněme, že můj top deset mám. Knihy jsem neředila od horší k lepší, ale podle toho jak mě napadly. Ve většině případech se jedná o trilogie nebo nějakou sérii, protože kdybych jednotlivé knihy měla řadit samostatně, mám rozhodně víc jak deset knih ;-)
1. Válka Prastarých

Válka Prastarých je název trilogie ze světa Warcraft, pod kterou je podepsán autor Richard A. Knaak. Pojednává o konfliktu z dob, kdy se v Azerothu objevila první invaze démonů. Setkáte se v ní s královnou Azsharou, Illidanem a Mafurionem a samozřejmě také s Tyrande a jinými elfy. Objeví se tu Bohové divočiny, vůdci Legie a Dračí Aspekti se svými letkami.
 • Kniha první - Studna věčnosti
 • Kniha druhá - Duše démona
 • Kniha třetí - Rozdělení
Hodnocení: 10/10

2. Hunger Games

Tuto sérii snad není nutno ani představovat. Většina lidí zná její filmové zpracování, které se stalo velmi oblíbeným, ale upřímně, kdo četl prvně knihy a potom až viděl film? Já!
Hladové hry - tak se nazývá zvrácená televizní show, která se každoročně odehrává v zemi Panem, která leží v troskách bývalé Severní Ameriky s hlavním městem Kapitol. Do Hladových her je vždy vybrána jedna dívka a chlapec z tzv. dvanácti krajů, kteří musejí bojovat proti sobě v aréně na život a na smrt. Do her se náhodou dostane šestnáctiletá Katniss, která se nabídne jako dobrovolník za svou sestru. Její počínání v aréně vede postupně k odporu a povstání, které vyvrcholí až k pádu Kapitolu v čele s Katniss - Reprodrozdem. Autorkou trilogie je Suzanne Collins.
 • Kniha první - Aréna smrti
 • Kniha druhá - Vražedná pomsta
 • Kniha třetí - Síla vzdoru
Hodnocení: 9/10

3. Divergence

Další trilogie, která se dočkala filmového zpracování. Autorkou je američanka Veronica Roth. Podobně jako u Hunger Games, odehrává se děj v budoucnosti ve městě Chicago, kde je společnost rozdělena do pěti frakcí - Odevzdaní, Sečtělí, Neohrožení, Upřímní a Mírumilovní. Obyvatelé si ve svých šestnácti letech musejí zvolit frakci, ke které budou patřit po zbytek svého života. Takovou je i Beatrice "Tris" Priorovou, která postupně v příběhu objevuje svojí vlastní identitu. Vedlejší postavou je Trisin instruktor ve frakci Neohrožených, přezdívaný Čtyřka.

 • Kniha první - Divergence
 • Kniha druhá - Rezistence
 • Kniha třetí - Aliance
Hodnocení: 8/10

4. Andělé a Démoni

Dan Brown je americký autor, který má dle mého názoru neuvěřitelný talent na to psát napínavé příběhy s nečekanými konci. Andělé a Démoni je thriller, ve kterém vystupuje hlavní postava harvardský symbolog Robert Langdon. Kniha rozvíjí příběh o konfliktu mezi Římskokatolickou církví a sektou Illuminátů.
Spletitý příběh jedné noci a jednoho dne začíná nočním telefonátem, v němž se ředitel elitního švýcarského vědeckého ústavu CERN na symbologa obrátí s žádostí o pomoc při pátrání po vrazích jeho kolegy. Cejch, který má zohavená mrtvola vypálený na hrudi, Langdona přivádí na stopu dávného bratrstva iluminátů, kteří po desítkách let zdánlivé nečinnosti opět udeřili, aby přímo v srdci katolické církve, ve Vatikánu, definitivně a poněkud brutálně vyřešili odvěký spor vědy s náboženstvím. Langdon, a s ním i půvabná fyzička Vittorie, prožijí neuvěřitelných čtyřiadvacet hodin, během nichž v římských kostelích kdosi podle starodávného vzorce popravuje kardinály a kdesi v útrobách Vatikánu, očekávajícího volbu nového papeže, odtikává nejničivější časovaná bomba v dějinách lidstva.

Hodnocení: 8/10

5. Modrá krev

Sérii Modrá krev jsem našla v knihovně v postatě úplnou náhodou. Autorkou je Melissa De La Cruz, američanka s původem z Filipín. Schuyler Van Alenová je patnáctiletá dívka, která pochází z kdysi slavné a bohaté rodiny. Její okolí jí v postatě opovrhuje a žije se svou přísnou babičkou ve starém domě na Manhattanu. Její matka je dlouhá léta v kómatu a svého otce nezná. Jejím jediným přítelem je Oliver, který je do ní tajně zamilovaný. Když je záhadně zavražděna šestnáctiletá Aggie, Schuyler se dozví, že není úplně tak člověk...

 • Kniha první - Modrá krev
 • Kniha druhá - Krvavý karneval
 • Kniha třetí - Odhalení
 • Kniha čtvrtá - Spící tajemství
 • Kniha pátá - Podvedený anděl
 • Kniha šestá - Ztraceni v čase

Hodnocení: 8/10

6. Arthas: Zrod Krále Lichů

'Za krále Lichů!' - Nesmrtelná hláška z Warcraftu III. Jak ráda vzpomínám na hodiny, které jsem trávila tím, že jsem hrála a hrála. Samotná anotace knihy tak mluví za vše:

Jeho zlo se stalo legendou. Pán nemrtvé Pohromy a nepřítel všech svobodných národů Azerothu, vyzbrojen runovým mečem nazývaným Frostmourne - Mrazivý smutek. Král lichů je bytost s nepředstavitelnou mocí plná zášti a zloby, jaké není nikde rovno. Jeho duši, chladnou jako kus ledu, zcela pohltila touha zničit všechen život ve světě Warcraft…

Ale nebylo tomu vždy tak. Dlouho předtím, než se jeho duše spojila s duší orkského šamana Ner´zhula, býval král lichů Arthasem Menethilem, princem a nástupcem trůnu Lordaeronu a oddaným paladinem řádu Stříbrné ruky.

Když začala všechno, co kdy miloval, ohrožovat šířící se morová nákaza měnící lidi na nemrtvé, vydal se Arthas na výpravu s cílem získat meč tak mocný, že měl sám o sobě zachránit celou jeho rodnou zem. Předmět, který hledal, si však nakonec od svého nového pána vyžádal krutou daň a započal jeho hluboký pád končící až v naprostém zatracení. Zavedl Arthase věčně zmrzlými pustinami na severu až k Ledovému trůnu, kde ho čekala nejtemnější část jeho osudu.

Hodnocení: 8/10

7. Šifra Mistra Leonarda

Další kniha z dílny Dana Browna. Jedná se o dobrodružný román, kde se jako hlavní postava znovu objevuje symbolog Robert Langdon. Udajně se jedná o nejlepší bestseller 21.století a taktéž se dočkal i filmového zpracování. Robert Langdon je jednoho dne zaskočen zprávou, že odborník na křesťanství a správce muzea v Louvru byl zavražděn, a než se naděje, je vtažen do velké nebezpečné hry, kde se nehraje jen o jedno z největších tajemství lidstva, ale také o jeho život. Není v tom však sám, spolupracuje se správcovou vnučkou Sophií Neveuovou.

Hodnocení: 8/10

8. Poslední Strážce

Jedna z prvních knih, které jsem kdy četla ze světa Warcraftu, ještě předtím, než mě jeho historie a události zcela pohltili. Poslední strážce pojednává o strážci Tirisfalu - Medivhovi a jeho učenci Khadgarovi, který má strážce ze začátku za blázna. Pokud jste viděli film Warcraft, určitě sáhněte i po této knize a zkuste porovnat příběhy :-)

Hodnocení: 9/10

9. Harry Potter

Harry Potter a jeho příběh je dnes legendou, takže snad není nutno o něm cokoliv vypisovat. Snad jen to, že knihy jsou neuvěřitelně napínavé a čtivé :-)

Hodnocení: 9/10

10. Tetovaný

Jako poslední jsem vybrala Démonskou sérii, kterou mi doporučila kamarádka a ejhle neuvěřitelně mě překvapila. Jedná se o sérii obsahující čtyři knihy, které pojednávají o světě, kde se noc co noc zjevují Jadrnci - démoni, kteří jsou neuvěřitelně silní a nenávidí lidstvo.

Oficiální anotace:
Noc co noc přicházejí s tmou jadrnci - démoni, kteří na sebe berou děsivou podobu i podstatu. Planou sžíravou nenávistí k lidstvu, vládnou nadpřirozenou silou a mocí. Po stovky let pozvolna vyhlazují lidské stádo, které se před nimi skrývá za magickými chranami - mocnými symboly, jejichž původ je zahalen tajemstvím a ochrana děsivě křehká.
Kdysi bojovali lidé s jadrnci za rovných podmínek a zastavili je. Jenže ty dny jsou dávno pryč. Démoni sílí, zatímco lidí díky každonočním útokům ubývá.
Nyní svítá lidstvu naděje. Tři mladí lidé, kteří přežili krutý démonský útok, se odváží o nemožné - vystoupí zpoza křehkého bezpečí chran a riskují vše v zoufalé snaze odhalit tajemství minulosti.
Arlen přinese jakoukoli oběť za svobodu. Truchlivá životní pouť ho dovede až za hranice lidské moci.
Rojer, zmrzačený démonem, který mu zabil rodiče, hledá útěchu v hudbě - a objevuje, že hudba může být stejně tak útočištěm jako zbraní.
Krásná Leesha se stane obratnou léčitelkou, ale lektvary mohou i ublížit… Společně budou čelit noci.

Hodnocení: 8/10

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama